Kolm raamatut, mida kindlasti aastal 2023 lugeda

Meie kolm raamatusoovitust selleks aastaks tulevad siit! 

 

1. Nicklas Brendborg „Meduusid vananevad tagurpidi”

Kas tahad elada võimalikult kaua noorena? Siis on see raamat sinu jaoks! Teadusel põhinev, aga samas lihtsalt ja põnevalt kirjutatud raamat sellest, miks me vananeme ja kuidas olla võimalikult kaua noor. Väga kaasahaarav lugemine rohkete faktidega!

 

Kõige olulisem mõte, mille ma siit kaasa võtan: me saame ise palju ära teha, et me elaks võimalikult kaua nooruslikuna.

Lemmiktsitaat: „Kui tahta enda hästi tunda ja kaua elada, siis on ülioluline ise endale vaimseid väljakutseid esitada.”

Kellele ma seda raamatut soovitaksin? Neile, kes hoolivad oma tervisest ja heast elust elust.

 

2. Oliver Burkeman „4000 nädalat. Surelike ajakasutus“ 

Meil kõigil on eluaega keskmiselt 4000 nädalat… seda juhul, kui läheb hästi! Kuidas selle 4000 nädala sisse kõik oluline ära mahutada, ja elada seejuures õnnelikult? Ning näiteks ilma selleta, et ilmajäämise tunne meid pidevalt kimbutaks. Autor arutleb nendel teemadel ja pakub ka praktilisi lahendusi. Raamat andis uue vaate elule ja ajakasutusele.

 

Kõige olulisem mõte, mille ma siit kaasa võtan: Meil kõigil on elada 4000 nädalat. Mida sina selle ajaga teed?

Lemmiktsitaat: „Meie valikud teeb tähendusrikkaks millestki muust ilma jäämine.“

Kellele ma seda raamatut soovitaksin? Neile, kes tahavad lahti saada tundest „mul on nii palju teha; ma ei jõua kõike ära teha; appi ma jään millestki ilma”.

 

3. Hans Rosling „Faktitäius”

Raamat tutvustab seda, mis maailmas päriselt toimub. Autor toob välja kümme instinkti, mistõttu me ühiskonnas toimuvat nii võhiklikult ja ignorantselt näeme.

 

Kõige olulisem mõte, mille ma siit kaasa võtan: Inimkond on ajalooliselt kõige tervemas, targemas ja kiireima arenguga ajastus, kuid meie perspektiiv on sedavõrd moonutatud, et me ei taipa seda. Me võiksime rohkem toetuda faktidele kui oma kogemusele.

Lemmiktsitaat: „Meie probleem on see, et me ei tea, mida me ei tea. Isegi meie arvamused tuginevad alateadlikkusele ja etteaimatavatele eelarvamustele.“

Kellele ma seda raamatut soovitaksin? Neile, kes soovivad oma maailmavaadet kujundades toetuda faktidele ja tõele, mitte vaid oma kogemustest kujunenud arvamusele.