3 PODCAST’I, Mida sel aastal kuulata

Me ei tea kedagi, kes ei teaks kedagi, kes poleks kunagi öelnud: ‘’Kuule, ma kuulsin just ükspäev ühest podcast’ist, et…’’ Siin on 3 podcasti’i, mida meile endale meeldib kuulata ja kust meie häid mõtteid ammutame. 

 

Sandra Vabarna

Soovitan kuulata saadet “Minu mängureeglid” Vikerraadio rakenduses. 

Miks? Psühholoogiline nõustaja ja kolumnist Tiina Jõgeda räägib seal inimestega, kes oskavad oma elu juhtida ja teavad, milliseid reegleid tuleb edu saavutamiseks järgida, milliseid rikkuda ja milliseid ise kehtestada. Saade otsib vastust küsimustele, kas õnn on enda teha, ning keskendub isiksusepsühholoogiale ja sellele, kuidas tänapäeva individualistlikus maailmas hakkama saada

Mulle väga meeldib kuulata, kuidas üks või teine inimene elule läheneb ja raskustega toime tuleb. Vaata, milline külaline või teema sind hetkel kõnetab, või hakka lihtsalt otsast peale kuulama. 

https://vikerraadio.err.ee/arhiiv/minu-mangureeglid

 

Killu

Olen enda jaoks avastanud taskuhäälingu “On Purpose with Jay Shetty”. Jay on kirjanik ja arengutreener, kes kutsub oma saatesse väga erineva tausta ning elulooga inimesi, nt Drew Barrimore, Kevin Hart, Jim Kwik, Kendall Jenner jne. 

Miks? Need on põnevad ja sisukad vestlused, mis avardavad mõttemaailma ja aitavad arendada empaatiavõimet. Lisaks jagab Shetty jagab nippe ja meetodeid, kuidas ennast paremini juhtida, stressi leevendada, suhteid parandada, efektiivsem olla jne.

 

Sandra Raju

Raske on ühte välja tuua, aga soovitan saadet, mis räägib liikumisest ja spordist. See on ‘’Kolme Peaga Biitseps’’ ja seda veavad kiropraktik Martin Heinmets, personaaltreener Raiko Kokman ning füsioterapeut Taavi Metsma.

Miks? Oma ala spetsialistid arutlevad seal kõige üle, mis seotud tervise, tervislike eluviiside ja harjumustega ning teevad seda arusaadavalt ja lihtsas keeles. Saatejuhid kummutavad müüte ning räägivad teaduslikest uuringutest. Eriti meeldib mulle see, kui nad ei ole mõnes asjas ühel nõul just nende jutuajamiste käigus on mul endal tekkinud mitu ahhaaa-hetke.