„Ma olen absoluutselt tavaline ületöötanud naine, kes on pidanud oma õppetunnid elamise käigus selgeks tegema.”
Evelin Võigemast on armastatud näitleja ja kahe lapse ema.
Jaanuaris Ma ei tea, kust või kuidas alustada. |
Juulis Ma ei oska puhata. |
Veebruaris Mul ei ole jaksu. |
Augustis Mul ei ole kellelegi toetuda. |
Märtsis Ma ei jõua kõigega tegeleda. |
Septembris Ma pole harjunud seda tegema. |
Aprillis Minu arvamus ei ole oluline. |
Oktoobris Ma ei oska ennast hoida. |
Mais Ma ei julge seda teha. |
Novembris Mul ei ole raha. |
Juunis Ma ei saa sellega nagunii hakkama. |
Detsembris Mul ei ole sellist järjekindlust. |
Kui oled lõplikult seda mõistnud, siis suudad ka oma elu paremaks muuta.
Sinus on olemas otsuse tegemise jõud, et elada sellist elu, nagu soovid. Sinus on ka teadmine, et sina oled kõige olulisem tegelane oma elus. Need tuleb lihtsalt üles leida!
Põhjused ja vabandused, miks mitte seda või teist teha, samuti energia, aja või julguse puudumine, hirm muudatuste või teiste arvamuse ees – need on kõik sinu enda loodud takistused, mitte välised piirangud.
Sinu harjumuspärane käitumis- ja tegutsemisviis on tekkinud aastatega. Jah, sa saad igapäevaeluga hakkama ja tunned ennast ka vahel õnnelikuna, aga kas sa elad ikka täiel rinnal? Kas sa päriselt elad sellist elu, nagu sa tahad?
Meie kolm julgesime endale lõpuks öelda: „Asi on minus! Ainult mina ise suudan oma elu muuta.”
Ma ei saa ju endale aega võtta, korralikult süüa, lugeda-sportida-minna-teha-olla... sest mul on väike laps ja ma teen ka tööd. Noore ema elu peabki ju raske olema. Ma lihtsalt pean kõigega toime tulema!
Stress, magamatus, ühe tulekahju kustutamine teise järel, emotsionaalne söömine – kõik see oli minu elu osa kolm aastat tagasi. Kuniks põlesin läbi ja sain aru, et midagi peab muutuma ja ainuke, kes seda teha saab, olen ma ise.
Praegu on mul kaks väikest last. Ma võtan iga päev tunni endale. Iga kuu on meil abikaasaga üks nädalavahetus, mil oleme kahekesi. Ma teen viis korda nädalas trenni ja veedan sotsiaalmeedias aega ainult üheksal päeval kuus. Ma teen rohkem kui kunagi varem ja puhkan rohkem kui kunagi varem. Muidugi tuleb mul ette päevi, kus ma ei jaksa või ei taha, aga nüüd oskan neist kiiremini välja tulla.
Olen alati olnud „teeme ära” ellusuhtumisega. Ühel järjekordsel pingelisel perioodil kõlas mu peas perfektsionistide hümn „Ma pean kõike jõudma!”, mille sõnad kõlasid nii: küll läheb paremaks, praegu on lihtsalt see aeg; kui teised saavad hakkama, miks mul siis häda üle elada see järjekordne vaev!
Ja samal hetkel sain aru, et ega ikka ei lähe paremaks. Nüüd on vaja midagi päriselt muuta.
Astusin sellelt küll-ma-jõuan-rongilt maha teadmata, mis peatuses ma olen ja millal järgmine rong läheb. Istusingi paar kuud lihtsalt ja ootasin, mil keegi mind peale võtaks... Kuniks mõistsin, et keegi ei tule, kui ma ise midagi ette ei võta. Nii hakkasingi sammuma teadliku enesearengu teed.
Nüüd, kolm aastat hiljem saan öelda, et tunneli lõpus oli valgus (õnneks polnud see vastassuunas sõitev rong), kuid samas teadvustan endale selgelt, et see teekond ei ole läbi, vaid jätkub pidevalt. Ja see on nii põnev, et tahan seda väga teiega jagada!
Ma olin nii uhke, et mu kalender oli alati täiesti täis. 10 projekti korraga käsil, tuiskasin ringi, tegin kogu aeg midagi, aitasin kõiki ja ütlesin kõigele jah. Okei, unetunde oli vähe, toitumine kehv, vaba aega polnud, pidevalt olin pinges, sõpradega ei jõudnud ka eriti suhelda, rääkimata raamatute lugemisest... Kolm aastat tagasi hakkasin aga mõtlema: "Millist elu ma päriselt luua soovin?“
Taipasin, et tegelikult ma ei taha sellist elurütmi. Tahan osata öelda ei, teha asju enda jaoks, jõuda kõike, mis mulle päriselt rõõmu valmistab. Otsustasin hakata oma elu ise juhtima! Vähendasin kohustusi ja võtsin endale aega, et asjad tasakaalu viia. Ma tekitasin aega, ehkki alguses tundus see ilmvõimatu. Praegu mahuvad minu ellu mu pere ja sõbrad, töö ja hobid, raamatud, elamused, trenn ning puhkus. Mul jääb spontaansuseks aega ülegi! Ja ma olen enda üle uhkem kui kunagi varem.
„Ma olen absoluutselt tavaline ületöötanud naine, kes on pidanud oma õppetunnid elamise käigus selgeks tegema.”
Evelin Võigemast on armastatud näitleja ja kahe lapse ema.
„Usun siiralt, et meil on ühe elu jooksul mitu elu ja saame alustada uuesti. Kõige aluseks on enda vastu aus olemine ning enda eest hoolitsemine - teha iga päev midagi enda füüsilise ja vaimse tervise jaoks ja hoida oma südant.”
Shalini Mody on naiselike treeningute ja enese eest hoolitsemise online-programmi GraceFit looja ja treener.
„Meie globaalses tarkvara testivas ettevõttes on töötamas enam kui 150 inimest ning lisaks on meil ligi 10 000 vabakutselist testijat kogukonnas. Lisaks Testliole olen südameasjaks võtnud ka naiste ja noorte julgustamise ettevõtluse ning tehnoloogia teekonnal.”
Kristel Kruustük on ettevõtja, ema, investor ja Testlio asutaja.
„Hetkel mõtlen ma sellele, milliseid struktuure oleks vaja pakkuda peredele vältimaks liigset nutisõltuvust.”
Riina Raudne, PhD, on rahvatervise ekspert, käitumisteadlane ja sotsiaalne ettevõtja. Ta on Terve Eesti Sihtasutuse asutaja ja panustanud keeruliste rahvatervise teemade lahtimõtestamisse Eestis selliste kampaaniatega nagu HIV-ist rääkiv „Armasta hoolikalt” või alkoholiennetusele suunatud „Joome poole vähem”.
„Mõtted on ainsad, mis kuuluvad täielikult meile – ainult meie ise saame neid kontrollida ja muuta.”
Lektor Ülli Kukumägi on verbaalse ja mitteverbaalse kommunikatsiooni lektor, koolitaja, nõustaja ning juhtimisteaduste doktorant. Tema kohta saad pikemalt lugeda SIIT.
„Ma usun, et iga inimene saab olla rahaliselt edukas!”
Jekaterina Tint on rahatarkuse treener, investor ja külalisõppejõud.
„Suurim julgus, mis võib viia sind su unistusteni, on julgus olla sina ise!”
Merlin Miido on kodukujundaja, sisulooja, mõjuisik ja ema.
„Õige uni parandab üldist tervist ning toob meis välja selle positiivsuse, energia ja võimekuse, mida me ei arvanud endas peituvat.”
Kene Vernik on psühholoog ja unenõustaja.
„Me ei saa paraku teisi õnnelikumaks teha, kui ise oleme. Mõistlikum on endaga kooskõlas elada, end nunnutada, sest alles siis jaksame ka teistele olla arenguvitamiiniks.”
Tiina Saar-Veelmaa on psühholoog, koolitaja, konsultant ja nõustaja, kelle uurimisteemad on tööõnn, tasakaalus elu ja terviklik töökultuur.
„Kohtle iga inimest nii, nagu sa soovid, et sind koheldakse.”
Kai Oja on mõtteviisi muutja ja eduõpetaja, kelle kirg ja kutsumus on aidata inimestel jõuda eesmärkide täitmiseni ja veel natuke kaugemalegi.
„Ära unusta, et unistused on olevikus.”
Kairi Killing on sotsiaalmeedia strateeg ja ettevõtja.
“Kui mõistsin, et olla sportlane - see on lihtsalt üks rollidest selles elus, tekkis tohutu vabanemine.”
Saskia on endine tippsportlane, aasta sportlane 2018 ja Eesti rekordiomanik kõikidel kiiruisutamise distantsidel. Ta oli esimene Eesti naiskiiruisutaja taliolümpiamängudel (Pyeongchang), kus ta saavutas mass-stardis 4. koha. Alates sellest sügisest otsustas Saskia oma senisest peamisest rollist välja astuda ja edasi liikuda.
Selguse loeng aitas mõista, et kõik ei saagi kohe selgeks ja selguse loomine iseendas võtabki aega. See võttis pinged maha, sest arvasin, et kõik peab kohe selge olema. See on teinud mind rahulikumaks ja andnud kindlust ja tuge, et olen õigel teel.
Mulle tundub, et olen juba selle lühikese ajaga veidi empaatilisemaks muutunud. Huvitav on kaasa elada inimestele, kes elavad hoopis teist elu kui mina.
Kõige enam olen nautinud arengutreenerite vaibi, hästi mõnus ja inspireeriv. Isegi kui olen õhtul väsinud, annab see kohtumine mõnusa boosti. See on inspireerivate mõtete jagamine.
Elus esimest korda julgesin ausalt vaadata enda sisse. Samuti olen hakanud rohkem teadlikumalt elama: mõtlen ette, planeerin jne. Tunnen rohkem rahulolu iseendas, teistega suhtlemisel.
Kursus aitab ennast kõrvalt näha. Õpetab analüüsima, annab tööriistad. Julgustab! Mulle meeldib teie lähenemine, teemad on süstematiseeritud, piisavalt on aega, et samm-sammult asjadele läheneda ja ennast treenida uutmoodi mõtlema, maailma nägema ja mis peamine: tegutsema!
Kindlasti on suurim kasu olnud eesmärkide seadmine ja nende kirjapanemine. Olen nautinud meie kohtumisi, olete kolmekesi väga inspireerivad ja positiivsed ning pärast iga koosolekut saan motivatsiooni ja positiivsuse laengu. Aitäh teile!
Kõige enam positiivset tuge ja tõuget annab see grupp inimesi siin. Ma pole üksi, keegi pole üksi ja kõik on väga toetavad
Programmi raames olen hakanud rohkem lugema. Varem see mulle pigem ei meeldinud, aga nüüd naudin seda.
Kõige rohkem on meeldinud Killu ja Sandrate esinemine. See, kuidas noored ja ilusad inimesed suudavad olla nii struktureeritud ja anda edasi emotsionaalselt tehniliselt. Supernaised! Inspireerite väga.
Kursuse aluseks on Brendon Buchardi programmi High Performance Habits põhimõtted, mis on välja töötatud pikaaegsete uuringute põhjal, mille tulemusel selgitati välja just need eluaspektid, mis määravad kõige enam inimese rahulolu oma eluga.
Kõik kohtumised toimuvad Zoomis. Kui sa ei saa mõnel kohtumisel osaleda, siis ära muretse - kõik kohtumised laeme 24 tunni jooksul üles ja need jäävad järelvaadatavaks kuni kaks kuud pärast kursuse lõppu.
Kohtume kolm korda kuus: esimesel ja kolmandal teisipäeval kell 10-11.30 ning kuu teisel nädalal, mil toimub vestlus ühe inspireeriva naisega, kes jagab oma kogemusi ja annab nõu.
Sissejuhatav kohtumine toimub juba 28. detsembril 2021 ja aasta lõpetame 27. detsembril 2022.
Loome toetusgrupi Slackis, et saaksime üksteist motiveerida ja kogemusi jagada.
Lisaks kõigele pakume sulle veel võimalusi või tegevusi.
Investeeri iga päev 1 euro iseendasse. Muuda oma elu selliseks, nagu sina tahad,
ja ümbritse ennast aastaks ajaks ägedate inimestega. Miks? Sest ASI ON SINUS!