Eesmärkide seadmine! Tundub igav, aga muudab palju

Meie oleme teadlikult kujundanud oma elustiili ja seadnud aasta eesmärke juba neli aastat. Sandral sai kõik alguse ühest A4-töölehest, kus oli kirjas 12 väga olulist elukvaliteeti mõjutavat valdkonda. Seda töölehte jagas ta ka oma jälgijaskonnaga ja seda laeti alla üle 10 000 korra(!). Killu jagas oma elu kategooriatesse ja hakkas unistusi ning eesmärke kirja panema koos kaaslasega.

 

ASI ON MINUS! esimene märkmik ilmus eelmise aastal ning nüüdseks oleme mõlemad aasta aega ise seda märkmikku kasutanud. Nagu näha vasakpoolsel pildil, on Sandra oma täiesti ära kulunud. Kuid parempoolsel pildil on näha, et Killu oma on hoopis teises seisus…

Photo Nov 29 2023, 09 51 24 Killu märkmik

 Aga mis on meie elus tänu märkmiku kasutamisele muutunud?

KILLU:

  1. Võtan palju rohkem aega hobide ja sõprade jaoks, sest kirjutan kuu alguses üles, mida tahan kogeda, ja nii ei too ma enam selliseid vabandusi nagu „unustasin ära” või „ma ei jõudnud sellega tegeleda”.
  2. Oskan paremini ei öelda, sest tean, mis on mu sihid ja mida tahan päriselt teha. Sean oma huvid ja plaanid esiplaanile.
  3. Asjad püsivad paremini meeles, sest mul on koht, kust ma saan vaadata, mida ma tahtsin aasta alguses või neli kuud või kümme päeva tagasi.

SANDRA:

  1. Ajakasutus on läinud palju teadlikumaks, sest võtan iga kuu enda jaoks hetke, et küsimuste abiga paika panna, kuidas ma tahan ennast järgmine kuu tunda ja mida ära teha.
  2. Kogesin nii palju uut, sest üks valdkond, kus iga kuu teadlikult konkreetseid samme tegin, oli UUS KOGEMUS!
  3. Olen oma harjumustes palju järjepidevam kui enne! Suur põhjus on see, et kasutan märkmikku iga päev (nagu pildil näha), sest joonistasin sinna harjumuste jälgimise tabeli. Uue aasta märkmikus ei pea seda õnneks iga kuu ise joonistama, vaid see on juba seal olemas.

 

Kindlasti kasutame ka 2024. aastal märkmikku edasi. Ja nüüd oleme seda tublisti täiendanud-tuuninud: uued värvid, uued küsimused, uued harjutused… VAATA SIIT!