Mida teha, kui sügis teeb kurvaks?

Minu lemmiktegevus errrrriti pimedatel sügisõhtutel on leida iga päev kolm–viis asja, mille eest olen tänulik. Kirjutan need iga õhtu märkmikusse, jagan sotsiaalmeedias või ütlen kas isekeskis või kaaslasele kõva häälega välja. See aitab nihutada fookuse kõigele, mille üle rõõmu tunnen, ning tekitab niisuguse sossu-mõnna-imelise tunde.

Mõtle tänulikkusest kui kollase auto mängust. See on Inglismaalt alguse saanud mäng, mis näeb ette, et kui üks mängija märkab kollast autot, on tal õigus teist mängijat müksata. Kõik, kes on seda mänginud, teavad ilmselt, et mida rohkem pöörad tähelepanu kollaste autode nägemisele, seda enam hakkadki neid linnapildis märkama. Sama mudel töötab murede, võimaluste ja ilusate hetkedega – me näeme neid selgemini, kui neid ise teadlikult otsime. Nii et kui pöörad rohkem tähelepanu tänutunde leidmisele, tunned end rõõmsamana.

// KILLU 

 

Tekita endas rohkem rõõmu. Mis on need väikesed asjad, mis pakuvad sulle rõõmu? Lugemine, filmide vaatamine, sõpradega kohtumine, toidu valmistamine, trenn… Kui teeme meeldivaid asju, siis õnnehormoonide tase kehas tõuseb. Säti igasse päeva üks tegevus, mis toob sulle rõõmu.

// SANDRA VABARNA

 

Kuula häid podcast’e – mind aitab see alati, sest kuulen teiste inimeste mõtteid ning lähenemist sellele, kuidas taolistes olukordades hakkama saada. Kui sa oled aga tõesti päriselt kurb, siis luba endal olla kurb. Ära peida nukraid mõtteid võltsrõõmu või -positiivsuse taha. 

Kui vaja – nuta. Kui vaja – kurda. Kui vaja – virise.

Ära hoia seda negatiivsust enda sees, sest kui sa ühel hetkel plahvatad ja see kõik teiste peale välja purskub, siis teeb see rohkem halba kui head.  

// SANDRA RAJU