PODCAST #22 // AASTA ESIMESTE KUUDE VALUD JA VÕLUD

Otsustasime proovida uut podcast’i formaati: istume stuudios ja räägime asjadest, mille üle arutleme kolmekesi ka siis, kui mikrofon on kinni ja me tööd ei tee.

Aus, otsekohene ja päris! 

Esimeses saates rääkisime oma selle aasta võludest ja valudest. 

 

Sandra Vabarna rääkis, kuidas 23 eesmärgi jälgimine on teda mõjutanud ja millal tal oli viimatine väga raske hetk. „Üks asi, kuhu ma olen jõudnud, on see, et jah väljastpoolt võib igasuguseid asju tulla, aga lõppkokkuvõttes ma ise kontrollin seda, kuidas reageerin ja kui palju või vähe ma endale oma mõtetega või olukorrale tähenduse andmisega haiget teen või ei tee. See on meie enda otsustada."

Killu Kolsar lisas, kui oluline on ennast hoida ning teada, mida teha ja kuidas raskes olukorras toime tulla. Killu jaoks algas see aasta vaimselt keeruliselt ja ta tunneb, et teiste valu on mõjutanud ka teda. Ta jagas, et on läinud sel aastal tagasi oma baasharjumuste juurde, sest need toetavad teda hästi. Killu ütles muu hulgas: „Üks minu selle aasta eesmärkidest on see, et ma jagan rohkem. Räägin nii headest kui ka kehvadest asjadest oma lähedastele ja inimestele, kellega koos tööd teen, et ei tekiks seda tunnet, et kõik on kogu aeg hästi või et me olemegi ideaalsed. Tahan öelda päriselt: kuulge, mul on praegu energiat vähem; kuulge, mul on praegu raskem... Inimesed mu ümber on tegelikult nii toetavad ja mul on selle üle ainult suur rõõm."

Sandra Raju avas, et tema jaoks on aasta esimesed kaks kuud olnud Ameerika mäed. Ta rääkis, mis ta on suhtest õppinud ja mis on olnud need kohad, kus tuleb enda suhtes aus olla. „See on minu jaoks väga raske olnud, kuna olen pidanud endale otsa vaatama väga paljudes asjades ja paljudel teemadel. Arvasin, et tean ennast ja kõik on selge, aga nüüd olen hakanud aru saama, et vau, olen hoopis teistsugune. Olen alati ennast pidanud hästi empaatiliseks inimeseks, ent tuleb välja, et see pole päris nii; et minus on palju rohkem kiusu või trotsi; et ma ei oska alati vaadata teisi inimesi sel moel, et jah, sul juhtus nii, aga ära muretse, kõik on hästi.Minus lööb välja hoopis see pool, et mis mõttes ei saa – võta ennast kätte!"