Kas sina oskad puhata? Kas sa tead üldse, mis tunne see on, kui lased endal lihtsalt olla? Kas sa oskad olla nii, et ei teegi mitte midagi?

Tänapäeva maailmas tundub meile, et iga vaba hetk tuleb midagi teha, kohe online’is kättesaadav olla, suhelda… Me kõik teame, kui raske on sellele stopp öelda ja lihtsalt olla hetkes. Vahel võib siis ligi hiilida ärevus ja näriv millestki kõrvale jäämise tunne.

Kuid sa petad ennast, kui arvad, et kogu aeg midagi tehes jõuad rohkem tehtud. Meie aju vajab puhkust, et saaksime säilitada oma energiataset, vältida stressi ja läbipõlemist. Ja me peame õppima, kuidas teadlikult mitte midagi teha, ennast töömõtetest ja muust maailmast ilma süümepiinadeta välja lülitada.

Seda kõike saab õppida TEADLIKU MITTEMIDAGITEGEMISE LAAGRIS! 

 

 

MILLAL?
14.-15. oktoobril 2023

KUS?
Männiku Metsatalus, mis asub looduslikult kaunis kohas metsade keskel 10 kilomeetrit Viljandist.

KELLELE?
Kõigile, kes tahavad ennast argipäevast ja tööst välja lülitada ning õppida teadlikult puhkama. Oodatud on nii naised kui mehed!

MIKS?
Et ennetada läbipõlemist, üleliigset stressi, muretsemist ja leida tasakaal ning olla rohkem kohal.

TULEN LAAGRISSE!

LAUPÄEV

  • 9.00 kogunemine, kerge amps ja tervitus
  • 10.00 „Kuidas saada töönarkomaanist saripuhkajaks?" (arengutreener Killu Kolsar)
  • 10.45 „Kuidas puhata iga päev, nädal, kuu ja aasta? (arengutreener Sandra Vabarna)
  • 11.30 praktiline eneseanalüüs (Killu ja Sandra)
  • 12.30 „Kuidas päriselt ennast välja lülitada ilma süümepiinu tundmata?" (psühholoog Merilin Mandel)
  • 14.00 lõunasöök
  • 15.00 matk
  • 17.00 TeeRännak (Kuu Elina)
  • 19.30 õhtusöök
  • 20.30 saun

PÜHAPÄEV

  • 9.00 hommikusöök
  • 10.00 ideaalne hommikurituaal (Killu ja Sandra)
  • 11.00 teadlik hingamine ja karastamine (sertifitseeritud Wim Hof Meetodi instruktor Madis Meister)
  • 14.00 lõunasöök
  • 15.00 jutulõuna (jutuvestja Piret Päär)

Osalustasu 299 eurot. Kohti on laagris maksimaalselt 32. Hetkel alles 16 kohta.

Hind sisaldab: laagri programmi, majutust (ööd kahekohalises toas), 5 maitsvat toidukorda ja Sandra märkmikku. 


TULEN LAAGRISSE!

ikoonid_2

Kuidas saada töönarkomaanist saripuhkajaks?

Laupäeva hommik algab puhkuse tüüpide tundmaõppimisega. Enne tegutsemist on ikka hea teooriaga tutvuda! Arengutreener, kultuurikorraldaja ja turundaja Killu Kolsar räägib seitsmest  puhkuse tüübist, mida me kõik võiksime kasutada.

„Mu esimene samm puhkama õppimise juures oli aru saada, mida puhkus minu jaoks üldse tähendab. Kas see on tööst ja õpingutest eemal olemine? Reisile või teise keskkonda minek? Äkki hoopis hobiga tegelemine, magamine või lihtsalt olemine? Nüüd tean, et puhkamisel ongi eri vorme, ja ma oskan õigel hetkel sobiliku valida. Üks minu lemmikuid on endiselt vana hea teadlik mittemidagitegemine – luban endal siis lihtsalt olla, pikutada, mõtiskleda ja, mis kõige parem, seda kõike ilma süüd tundmata."

 

Kuidas puhata iga päev, nädal, kuu ja aasta?

Enamik meist puhkab korra aastas, lootes, et see üks puhkus aitab akusid laadida. See on meelepete  – kui tahame olla  energiast laetud ja vaimselt tugevad, siis peame õppima puhkama iga päev, nädal ja kuu. Kuidas seda teha? Muusik ja arengutreener ning laagri idee autor Sandra Vabarna jagab nippe, kuidas planeerida oma igapäevategemisi.

„Mina olen samuti maadelnud tasakaalu leidmisega töötamise ja puhkamise vahel. Kui nüüd päris aus olla, siis 2019. aastani ma ei osanudki puhata! Iga vaba hetk tuli midagi teha ja kui ei teinud, siis tekkis ärevus, et äkki jääb midagi tegemata. Pidev töötamine-tegutsemine une ja vaba aja arvelt viis mind täieliku läbipõlemiseni. See käitumismuster lööb siiani vahel välja, aga nüüd oskan seda ära tunda ja kohe reageerida. Olen õppinud väga teadlikult puhkama. Ja mitte korra aastas nädal aega, vaid iga päev, iga nädal ja iga kuu."

Praktiline eneseanalüüs

Pärast Killu ja Sandra teoreetilist osa saab endasse süveneda ja analüüsida oma harjumusi. Lisaks paneb igaüks soovi korral kirja plaani, mida edaspidi teisiti teha, et tasakaalu luua või säilitada.

"Kuidas päriselt ennast välja lülitada ilma süümepiinu tundmata?"

Merilin Mandel on kasvatuspsühholoog, vaimse tervise esmaabi koolitaja ja @jesslapsed vedaja. Tema fookuses on noorte ja täiskasvanute toetamine ühiskondlike narratiivide raputamise, suhete ja suhtlemise (h)arutamise ning enesekuvandi täiendamise kaudu. Oma loengus räägib ta hustle-kultuurist ja sellest, kuidas see on meie produktiivsuse tajumise nihkesse löönud. Lisaks võtab ta teemaks süümepiinad, mis tekivad siis, kui me ei tegutse kogu aeg ja tunneme, et me pole puhkust välja teeninud. Kuidas selle kõigega rahu teha?

 

Matk

Pärast lõunasööki teeme väikese matka (u 6 km) Sinialliku allika juurde. Kelle on soov magada, lugeda ja lihtsalt olla ehk mitte midagi teha, teeb seda! :)  

TeeRännak

Laupäeva pärastlõunal läheme koos Elina Naaniga meditatiivsele teetseremoonile ehk TeeRännakule.

TeeRännak on meditatiivne kogemus, mis aitab sul pausi luua. Tseremoniaalne teetseremoonia koos sõnulseletamatu seisundimuutusega, mis tekib turvaliselt hoitud ruumist ja teetaime maagiast.

 

Suitsusaun

Laupäeva õhtul läheme suitsusauna ja karastame ennast tiigivees.

Ideaalne hommikurituaal

Öeldakse, et ideaalne hommikurituaal koosneb kolmest osast: midagi kehale, midagi vaimule, midagi arenguks. Päeva esimese tunni veedame just nii: ees ootab venitus, meditatsioon ja eneseanalüüs koos Killu ja Sandraga.

Teadlik hingamine ja karastamine

Pühapäeva jätkame teadliku hingamise ja karastamisega. Keha hakkab energiast surisema, mõte muutub selgeks ja õnnehormoonide tulv toob naeratuse näole. Töötuba juhendab Wim Hofi meetodi sertifitseeritud instruktor Madis Meister, kes jagab oma teadmisi ja kogemusi, kuidas seda meetodit praktiseerida, et toetada oma füüsilist ja vaimset tervist. 

Hingamisharjutused ja karastamine on väga lihtsad ning samas efektiivsed viisid immuunsüsteemi tugevdamiseks ja hormonaalse talituse tasakaalustamiseks. Inimesed on saanud neist abi nii füüsiliste vaevuste korral (autoimmuunhaigused, artriit, reuma, allergia) kui ka vaimsete häirete puhul (depressioon, ärevus ja isegi posttraumaatiline stressihäire). Muidugi ei pea ootama, millal mõni tervisehäire välja lööb, vaid neid võtteid võib kasutada iga päev.



Jutulõuna

Laagri lõpetuseks räägib jutuvestja Piret Päär meile lugusid.

Piret on lugusid jututanud üle kolmekümne aasta. Üha enam tundub mulle, et täiskasvanud vajavad muinasjutte rohkemgi kui lapsed. Sadu ja isegi tuhandeid aastaid vastu pidanud lood kõnetavad meid ka tänapäeval. Hea lugu võib muuta maailma, kasvõi ainult selleks jutustamise-kuulamise hetkeks, aga mõnikord ongi seda juba väga palju.“

TEADLIKU MITTEMIDAGITEGEMISE LAAGER

14.-15. oktoober 2023

Osalustasu 299 eurot. 
Kohti on laagris maksimaalselt 32. Hetkel alles 16 kohta!

Hind sisaldab: laagri programmi, majutust (ööd kahekohalises toas), 5 maitsvat toidukorda ja Sandra märkmikku. 


TULEN LAAGRISSE!